Poziv na javnu tribinu – tiskovnu konferenciju Brckovljani 05.03.2024

Poziv na javnu tribinu – tiskovnu konferenciju Brckovljani 05.03.2024.

Pozivamo vas na Javnu tribinu i tiskovnu konferenciju koja će se održati 05.03.2024. (utorak) Brckovljani, Vatrogasni dom Štakorovec, na adresi Zagrebačka ulica br. 33, sa početkom u 11:00 sati.

Zašto SUH poziva umirovljenike na potpisivanje Peticije ako zna da će se Umirovljenici, posebno njih preko 800 tisuća sa „radničkim“ mirovinama potpisivanjem Peticije zapravo „dragovoljno“ odreći cca 200 € svoje mirovine svaki mjesec. To je zapravo razlika između onoga što je obećao HDZ i ovog sramotnog prijedloga koji želi podmetnuti SUH.

Na tribini – tiskovnoj  konferenciji će uz domaćine govoriti:  

Lazar Grujić

Milivoj Špika

Samo prijedlog UMIROVLJENICI ZAJEDNO – Političke platforme  predstavlja cjelovito rješenje za problem rastućeg siromaštva umirovljenika.

Ako ima za povećanje plaća u državnim i javnim službama onda mora biti i za povećanje mirovina…..

Mi ne bježimo od sučeljavanja, mi dajemo odgovore na sva pitanja prisutnih:

Zašto su mirovine male i zašto ne trebamo pristati da se rješenje razvlači na više godina

Zašto smatramo da treba ukinuti penalizaciju sa navršenih 65 godina života…

Dajemo pojašnjenje kako do ispunjenja obećanja HDZ-a iz 2016. godine o rastu mirovina do 60% prosječne plaće…

itd itd itd…  

U Hrvatskom zavodu za zapošljavanju evidentirano je 16140 slobodnih ili nepopunjenih radnih mjesta, pa zato HZZ ... (opširnije)

Evo nam odličnog intervjua s Teleskopa.hr koji je objavljen "u sklopu projekta poticanja novinarske izvrsnosti Agencije ... (opširnije)

Izdvajanjem dva primjera diskriminiranih umirovljenika Stranka umirovljenika zatražila da se mirovinski sustav bolje uredi, da bude ... (opširnije)

  Umirovljenici mogu raditi na pola radnog vremena, što je npr. za pomoćnike u nastavi nedovoljno, ... (opširnije)

  Analiza Večernjaka pokazuje da broj primatelja najnižih mirovina raste, među novim umirovljenicima ih je 37 ... (opširnije)

Prema službenim podacima iz Hrvatske se u posljednjih 12 godina iselilo 450.000 ljudi u najvitalnijoj dobi. ... (opširnije)

Trideset je godina prošlo od VRO Oluja, mnogi su današnji umirovljenici sudjelovali u njoj, ili strepili ... (opširnije)

U Pakracu je potpisan ugovor za izgradnju prvog Braniteljskog centra u Republici Hrvatskoj za podršku hrvatskim braniteljima i ... (opširnije)

Zbog odredbe Zakona o mirovinskom osiguranju, kojom se od 1. siječnja 2026. godine umirovljenicima omogućuje rad ... (opširnije)

U tijeku rasprava o pravu umirovljenika da od nove godine mogu biti na tržištu rada po osam ... (opširnije)