ZAMISLITE DA VAŠ ŠEF ZARAĐUJE VIŠE OD 300 PUTA VIŠE NEGO VI: Ako ne želite zamišljati, evo kamo se trebate odseliti!

Iako je ovo česta tema u političkim krugovima, u većini razvijenih zapadnih zemalja, nažalost, mnogi mijenjanje tih nerazumnih razlika u plaći zakonima nazivaju "Sizifovim poslom" jer upravo najplaćeniji direktori i vlasnici tih koncerna najveći su financijeri političkih kampanja.

Britanski radnici zarađuju 183 puta manje od najbolje plaćenih direktora u Velikoj Britaniji. Prema podatcima za prošlu godinu, direktorima nikad nije bilo bolje. U 2014. je prosječna direktorska plaća u tvrtkama uvrštenima na londonsku burzu na kraju godine iznosila iznosila oko 4,96 milijuna funti, dok su samo prije pet godina glavni direktori u prosjeku zarađivali 4,13 milijuna funti, što je oko 160 puta više od radnika.

Kako je objavio High Pay Centre, situacija “preko bare” je još gora. Kako je pokazao izvještaj financijske agencije Standard Poor iz 2013. godine, direktori 350 najvećih kompanija koje su uglavnom matično u SAD-u imaju plaće koje su čak 330 puta veće od radničkih. Usporedbe radi, ta razlika je prije 30 godina od tog izvještaja jest da je direktorova plaća bila 46 radničkih. To znači da su direktorske plaće u u zadnja tri desetljeća porasle oko 7,5 puta.

Iako je ovo česta tema u političkim krugovima, u većini razvijenih zapadnih zemalja, nažalost, mnogi mijenjanje tih nerazumnih razlika u plaći zakonima nazivaju “Sizifovim poslom” jer upravo najplaćeniji direktori i vlasnici tih koncerna najveći su financijeri političkih kampanja.

Klikom na E Međimurje pročitajmo kako se županijska vijećnica Ružica Glavina (SU) založila za više sigurnosti ... (opširnije)

Vladajuća većina predvođena HDZ-om izglasala je u četvrtak na izvanrednoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća obaranje 66 ... (opširnije)

Nema tog markentiga do životne priče. Kći naše polaznice radionice Keramika - ruke i duša Zorice ... (opširnije)

Projekt uređenja Trga Josipa bana Jelačića u karlovačkoj gradskoj jezgri  zastario je koncept, smatra Boris Iharoš iz ... (opširnije)

ZADAR, 11. srpnja 2026. - Gradonačelnk Zadra Šime Erlić (HDZ) je javno putem HRT-a pohvalio Stranku ... (opširnije)

ZAGREB, 10. srpnja 2026. - Stranka umirovljenika (SU) bezrezervno podržava najavljeno donošenje Zakona o starijim osobama, ... (opširnije)

Klikom na portal Moje vrijeme pogledajmo plan za donošenje Zakona o starijim osobama. Premijer Plenković i ... (opširnije)

S P L E T   G E N E R A C I J A Pravo ... (opširnije)

DRENOVCI - Za predsjednika Županijske organizacije Stranke umirovljenika Vukovarsko srijemske županije izabran je, na izbornoj skupštini ... (opširnije)

Predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić i predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika Marinko Lukenda popili su u srijedu ... (opširnije)