Izaslanstvo Europskog udruženja umirovljeničkih stranaka kod gradonačelnika

Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, sa suradnicima, primio je u Gradskoj upravi predsjednika novoosnovanog Europskog udruženja umirovljeničkih stranaka (EPPA) Lazara Grujića i člana predsjedništva Kukuriku Mykolu, ujedno i predsjednika Stranke umirovljenika Ukrajine.

Gosti su upoznali gradonačelnika s rukovodstvom, ciljevima i budućim planovima Udruge, osnovane na inicijativu Stranke umirovljenika. Glavni ciljevi EPPA bit će usmjereni prema zaštiti interesa i prava umirovljeničke populacije u Europi. Na osnivačkoj skupštini održanoj ovaj vikend u Samoboru, sudjelovale su asocijacije iz Ukrajine, BiH, Crne Gore, a potporu su dale i stranke iz Švedske, Italije, Slovenije, Nizozemske te Luksemburga.

Ukrajinskog gosta zanimale su programi socijalne zaštite i pomoći za najugroženije koji se provode u Zagrebu.Gradonačelnik Bandić istaknuo je da je Zagreb prvi grad u Europi po socijalnoj pravednosti i solidarnosti te da ćemo drage volje svoja iskustva podijeliti s onima kojima su potrebna.

Zastupnica Stranke umirovljenika pred Ustavnim sudom odvjetnica Katja Jajaš ističe da članak 50. Ustava RH, kojim se ... (opširnije)

Predsjednik SU Lazar Grujić je u razgovoru s Tihomirom Ladišićem u emisiji Novi dan, Televizije N1, ... (opširnije)

Prema Eurostatu lani je najveća inflacija bila u Rumunjskoj (5,8 posto), Belgiji (4,3 posto) i Hrvatskoj (4.0). ... (opširnije)

Pobuna umirovljenika! Nezadovoljni su ukidanjem pola mirovine onima koji će po novom zakonu raditi na puno ... (opširnije)

- Naše mirovine su naše stečeno pravo. Prema Ustavu, u članku 19, koji se odnosi na ... (opširnije)

Na prvoj radnoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća usvojena je Strategija zelene urbane obnove Grada Karlovca. Vijećnica ... (opširnije)

Predsjednik ŽO Stranke umirovljenika Sisačko moslavačke županije Josip Mijadžiković zadovoljan je atmosferom lokalnog članstva naše stranke, ... (opširnije)

Novi Zakon o mirovinskom osiguranju ZOMO stupio je na snagu ovog mjeseca, s tim da se pojedine ... (opširnije)

Resorno Ministarstvo rada i socijalne politike predviđa da će u naredne tri godine broj umirovljenika koji će ... (opširnije)

U razgovoru s Petrom Vlahovim na HRT-u predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić Istaknuo je da su najveći ... (opširnije)