RANG LISTA BLOKIRANIH - Vodičani prosječno duguju najviše, Zagrepčani dužni 8,2 milijarde kuna

Najveći prosječni iznos duga blokiranih građana bilježi se u Vodicama, od 338 tisuća kuna, a po prosječnomiznosu duga slijede blokirani građani Samobora, s prosječnih 177 tisuća kuna

Blokirani građaniu ostala 23 grada,s rangliste25 gradova po kriteriju prosječnog iznosa duga, u prosjeku su dužni od 53 tisuće kuna u Sisku do 159 tisuća kuna u Svetoj Nedjelji, pokazala je danas objavljena analiza Financijske agencije o dugovima građana po teritorijalnom kriteriju.

Prema broju blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika s udjelom većim ili oko 11 posto izdvajaju se pakKriževci, Čakovec i Sisak.
Podaci se odnose na kraj lipnja kada su u blokadi bila316.964 građanas ukupnim dugom od 27,9 milijardi kuna. Krajem prvog tromjesečja ove godine u blokadi su bila 314.742 građana, a dug je iznosio25,6 milijardi kuna, navode iz Fine.

Na rang listi 25 gradova s najvećim brojem blokiranih građana i rang listi 25 gradova s najvećim iznosom blokade njihovih građana, 20 je istih gradova.

Prema broju blokiranih građana u odnosu na broj stanovnika, izdvajaju se Križevci sa udjelom od 11,81 posto,Čakovec 11,06 i Sisak sa 10,79 postoblokiranih građana.

Analiza dospjelih neizvršenih osnova građana pokazala je da je u apsolutnom broju najviše dužnika i jednako tako najveći iznos njihova duga u graduZagreb, gdje59.695 blokiranih građana duguje ukupno gotovo 8,2 milijarde kuna.

Po kriteriju ukupnog iznosa duga slijediSplit, u kojem12.481 građanaima dugove od ukupno gotovo1,4 milijarde kuna, Osijek(8.631 blokirani s ukupno 921,2 milijuna kuna dugovanja),Rijeka(10.456 blokiranih građana s 772 milijuna kuna duga) i dr.

Na toj listi, po kriteriju ukupnog iznosa duga blokiranih građana, Varaždin je šesti (3.736 građana dužno je više od 561 milijun kuna), ispred gradova koji imaju više stanovnika -Zadra, Slavonskog Broda, Pule, Karlovca i Siska.

Promatrano po udjelu blokiranih građana u broju radno sposobnog stanovništva za 25 gradova izdvajaju se Križevci sa 17,4-postotnim udjelom blokiranih građana u broju radno sposobnog stanovništva, a slijedeČakovecsa 16,23 posto i Sisak sa 15,98 posto.

Pozvali smo danas članove i simpatizere da ne potpisuju internetsku peticiju za smjenu ministra mirovinskog sustava Marina ... (opširnije)

U Karlovačkoj županiji, kao i drugdje u Hrvatskoj, nije ni obilježen današnji Svjetski dan hospicija i palijativne ... (opširnije)

Predsjednik Strane umirovljenika Lazar Grujić je na proslavi 25. obljetnice stranke rekao da se SU od svog ... (opširnije)

Stranka umirovljenika obilježava 25. obljetnicu djelovanja i opstojnosti na političkoj sceni Republike Hrvatske i tim povodom ... (opširnije)

Na ponos Stranke umirovljenika naš glavni tajnik Mladen Novosel je licencirani pilot dronova. Na ponos nam ... (opširnije)

  Među prioritetima koje je predsjednik SU-a Lazar Grujić predstavio koordinatorici razgovora Višnji Stanišić (SUH), istaknuti su rast udjela prosječne ... (opširnije)

Svim starijim građanima Stranka umirovljenika čestita naš dan, 01. listopada, Međunarodni dan starijih osoba Podignimo svijest ... (opširnije)

U razdoblju od kolovoza prošle do kolovoza ove godine domovi za starije osobe u Hrvatskoj su ... (opširnije)

Dragi članovi stranke, simpatizeri i svi drugi čitatelji, Stranka umirovljenika (SU) je u ponedjeljak u prostorijama Sindikata ... (opširnije)

Stranka umirovljenika i tri udruge - dvije zaštićenih najmoprimaca iz Zagreba i Rijeke, te iz Sindikata umirovljenika Hrvatske održale su ... (opširnije)