CRNE BROJKE

Broj nezaposlenih prešao 380.000, čak 66.000 ljudi više na burzi nego u veljači 2013.



ZAGREB- Trenutačni broj nezaposlenih u Hrvatskoj danas je premašio brojku od 380 tisuća, po dnevnim, informativnim podacima s web stranice Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ), danas poslije podne iznosio je 380.116.

No, oni su u svakom slučaju indikativni i pokazuju nastavak trenda povećanja nezaposlenosti koji se bilježi od rujna prošle godine, a nakon što je, uslijed sezonskih kretanja od ožujka do kolovoza broj nezaposlenih padao na mjesečnoj razini. A taj se trend očito nastavlja i u ovoj godini.

Po službenim statističkim podacima, koji služe za statističke i analitičke potrebe i rezultat su redovitog mjesečnog izvještavanja na temelju utvrđene metodologije, lani je najveći broj nezaposlenih u Hrvatskoj zabilježen krajem veljače, kada je iznosio 375.400. Najniži je pak broj nezaposlenih u 2013. registriran na kraju kolovoza, 313.675.

Trenutačno je pak, danas oko 15 sati, objavljeno 7.277 slobodnih radnih mjesta.

Kako je krajem prosinca 2013. godine u evidenciji HZZ-a bilo registrirano 363.411 nezaposlenih, proizlazi kako je u samo nešto više od mjesec dana broj nezaposlenih porastao za 16,7 tisuća osoba.

U odnosu pak na kolovoz, mjesec s najnižom nezaposlenošću u 2013. godini, broj nezaposlenih na početku veljače 2014. viši je za gotovo 66,5 tisuća.

To su doduše pojednostavljene usporedbe s obzirom da trenutačni broj nezaposlenih predstavlja dnevno stanje nezaposlenih osoba prijavljenih u evidenciju HZZ-a, a ti podaci (o trenutačnom broju nezaposlenih kao i o broju slobodnih radnih mjesta) informativnog su karaktera i ovise o dnevnim događanjima koja nisu ravnomjerno raspoređena tijekom mjeseca.

  Stranka umirovljenika održala je u nedjelju tiskovnu konferenciju u Bjelovaru, te su predsjednik Lazar Grujić ... (opširnije)

Mirovina.hr o Erasmus + projektu Keramika za dugovječnost  Projekt ‘Keramika za dugovječnost’ umirovljenice iz Kluba umirovljenika ... (opširnije)

Kaportal je o razvijenosti Hrvatske u svijetu i hrvatskih regija i hrvatskih gradova izvijestio ovako: HDI mjeri očekivani ... (opširnije)

Nakon što je u siječnju predsjednik Lazar Grujić sukladno svojoj statutarnoj ovlasti suspendirao člana Predsjedništva Ivicu Beširovića ... (opširnije)

Novi primjeri nelogičnih i nepravednih rješenja Zakona o mirovinskom osiguranju. Kliknite na Mirovinja.hr Umirovljenik Damir invalid ... (opširnije)

Na Općoj skupštini Ujedinjenih naroda u studenome 2007. godine članice UN-a jednoglasno su podržale odluku da ... (opširnije)

Stranka umirovljenika i Nezavisna platforma Sjever Matije Posavca koalicijski su partneri u Međimurskoj županiji. Dostojno tomu ... (opširnije)

Saborski zastupnik Damir Bakić (Možemo!) svojim primjerom otvara novi pravac za imovinske kartice političara. Kaže: Prirodno je ... (opširnije)

  Vesna Horvat, članica predsjedništva stranke umirovljenika, bila je gošća Novog dana kod Tihomira Ladišića gdje ... (opširnije)

Povoljna odluka Upravnog suda u jednom primjeru ohrabrujuća je za sve nasljednike nositelja prava na inkluzivni dodatak ... (opširnije)