Čak 370.381 nezaposlenih - u 10 dana bez posla ostalo čak 6.000 ljudi

Ta je brojka zabilježena i u siječnju prošle godine, ali ovoga puta ta brojka raste iz minute u minutu
Situacija po pitanju nezaposlenosti u Hrvatskoj sve je gora. Iz dana u dan ta brojka raste, a od danas je na Zavodu za zapošljavanje 370. 381 osoba. Ta je brojka zabilježena i u siječnju prošle godine, ali ovoga puta, nažalost, ta brojka raste iz minute u minutu. Ako se ovaj trend nastavi uskoro bi mogli doseći rekord iz 2001. godine kada je na burzi bilo čak 400. 000 građana.

Posebno je alarmantna brzina kojom na burzu pristižu novi članovi. Tako smo posljednji dan stare godine na Zavodu imali 364.000 nezaposleni, a samo 10 dana kasnije čak ih je 6.000 više.

Podsjetimo, nezaposlenost je bila na vrhuncu 2001. godine kada je na burzi bilo180.425 nezaposlenih muškaraca i 241.716 nezaposlenih žena, ukupno 395.141 nezaposlenih.

Najmanje nezaposlenih u posljednjem desetljeću bilo je 2008. godine kada je bez posla bilo 240.455 ljudi.


Umirovljenici strahuju da će od nove godine možda opet morati plaćati vožnju vlakovima Priopćenje Stranke umirovljenika ... (opširnije)

Odbor ministara Vijeća Europe ukinuo je nakon 11 godina pojačani nadzor nad RH u predmetima 'Statileo protiv Republike Hrvatske', izvijestili ... (opširnije)

Stiže godišnji dodatak, trajno pravo umirovljenika koji se ove godine isplaćuje prvi put, svima po šest eura po ... (opširnije)

Antena Zadar: Na sveopće oduševljenje uzvanika, gradonačelnik je i zaplesao s damama iz udruga umirovljenika, a ... (opširnije)

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) u savjetovanje sa zainteresiranom javnošću je pustilo nacrt odluke kojom ... (opširnije)

Mirovina.hr: Pogledamo li samo mirovine prema općim propisima, za svih 1,13 milijuna korisnika prosjek je 560 ... (opširnije)

18. studenoga - Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i ... (opširnije)

U Rovinju je 17. studenog Grad Rovinj-Rovigno odao počast žrtvama Domovinskog rata. Polaganjem cvijeća i paljenjem ... (opširnije)

Klub vijećnika SDP-Možemo!-SU pozvao rovinjskog gradonačelnika Emila Nimčevića (IDS) da u najkraćem zakonskom roku uputi u ... (opširnije)

Gostujući u emisiji Novi dan na N1 televiziji predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić ustvrdio je da ... (opširnije)