Osijek, industrijska četvrt - Koalicija u posjeti gradskoj četvrti

Predsjednik GO SU Osijek, Dragutin Medvidović, je na današnjem predstavljanju HDZ-ovog kandidata za gradonačelnika, G Dražena Vidovića, u obračanju prisutnima naglasio ozbiljnost situacije u gradu. Iako se nalazimo u dijelu grada koji je poznat kao industrijska četvrt svjedoci smo da u ovom trenutku nema industrije, stanovništvo je sve starije, mladi u nedostatku posla odlaze trbuhom za kruhom, privreda je ugušena, obrtnici su na koljenima a poljoprivreda je poseban problem. Bez jasne vizije, stvarnih privrednih programa, stručnih ljudi vrlo brzo možemo očekivati i smanjenje mirovina.
Kandidat za gradonačelnika je sa svojim stručnim timom vrlo jasno definirao mogučnosti pokretanja gospodarstva, privlačenja investitora i zapošljavanje slobodnih kapaciteta.
Izgradnjom doma za starije, za čega imamo poznatog investitora, u mogučnosti smo zaposliti građevinsku operativu, ponuditi kvalitetniji smještaj za starije osobe i otvoriti nova radna mjesta.
Iako smo socijalni partner jasno nam je da bez ovih mjera nema promjena ni za umirovljenike. Posebno je naglasio da se i u ovom trenutku može učiniti pomaka a naročito u smanjenju cijene vode, komunalnih usluga, gradskog prijevoza za umirovljenike.

Na kraju svoga obračanja zamolio je građane da svojim glasom pomognu u realizaciji predviđenih programa

Hoće li osobe s invaliditetom zadržati povlasticu neplaćanja cestarine i u novom sustavu naplate cestarine. HAC odgovara da će ... (opširnije)

Klikom na KAportal pogledajmo dojmove s brzopoteznog turnira Dobble. Na održanom turniru svi su sudionici nagrađeni ... (opširnije)

  MOZGALICE 60+, radionice stolnih društvenih igara pri samom su kraju. U petak je u Gradskoj ... (opširnije)

Klikom na Tportal pogledajmo kako su portali prenijeli priopćenje SU u obradi Hine. Priopćenje predsjednika Grujića kako ... (opširnije)

MOZGALICE 60+, radionice stolnih društvenih igara pri samom su kraju. Počele su na Dan grada Karlovca, ... (opširnije)

Naš Splet generacija ide dalje. Stotine sati druženja. To se zove aktivno starenje. Bolje rečeno zdravo ... (opširnije)

Ostvaruje se cilj projekta Splet generacija - uključivanje starijih Karlovčana u društvo, posebno usamljenih starijih građana. ... (opširnije)

Sve o tijeku tiskovne konferencije održane u petak u Ministarstvu hrvatskih branitelja možete pročitati OVDJE.  Govorilo se ... (opširnije)

O izmjenama zakona kojima je cilj povećanje braniteljskih mirovina sva stručna i opća javnost od sutra 8. ... (opširnije)

Stranka umirovljenika (SU) djeluje samo u interesu umirovljenika, istaknuo je u razgovoru za Mirovina.hr predsjednik Lazar ... (opširnije)