Održan humanitarni skup za regionalni centar Slavonije i Baranje za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma - Pri KBC Osijek održan humanitarni skup za regionalni centar Slavonije i Baranje za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma

Društvo za zaštitu od dijabetesa Osijek, Blok umirovljenici zajedno, Županijska organizacija Stranke umirovljenika Osječko-baranjska i Gradska organizacija Stranke umirovljenika Osijek uz suradnju Hrvatskog crvenog križa, Gradskog duštva crvenog križa Osijek, Medicinske šokole u Osijeku, Udruge kardiovaskularnih bolesti Osijek i Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, Osijekodržali su dana 29. rujna 2012. godine (subota) humanitarni skup na Trgu Ante Starčevića u Osijeku, koji je trajao od 10 do 13 sati.

Posebno je humanitarni skup podržao Gradski odbor HDZ-a Osijek, na kojem je govorila potpredsjednica gospođa Marija Vrkić.

Na humanitarnom skupu provodile su se preventivne zdravstvene aktivnosti za građane: mjerenje šećera u krvi, tlak, težina i obim struka i dijelili su se promotivni materijali radi prevenicije od dijabetesa i srčanih bolesti.

Posjet humanitarnom skupu bio je izvan očekivanog broja građana. Preko tisuću građana je pristupilo mjerenjima šećera u krvi, tlaka, težine i struka.

S humanitarnog skupa svi sudionici i građani –pacijenti su uputili zahtjev Ministarstvu zdravlja RH, Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje i Kliničko bolničkom centru Osijek da se osigura sljedeće:

- adekvatan radni prostor za rad i funkcioniranjeRegionalnog centra za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma (u daljnjem tekstu: Regionalni centar za dijabetes)

- da se za preko 80.000 građana u Slavoniji i Baranji a u Gradu Osijeku preko 25.000 oboljelih od dijabetesa smanje liste čekanja na zdravstvene usluge pri Kliničkom bolničkom centru Osijek ( sada pacijenti oboljeli od dijabetesa čekaju na liječenje od 6 mjeseci do godinu dana).

Na skupu su sudjelovale udruge dijabetičara Slavonije i Baranje na čelu s gospodinom Davorom Bučevićem, predsjednikom Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga, koji su održali radni sastanak u Osijeku, svi su se suglasili s zahtijevima s humanitarnog skupa i uputiti će svoje poruke nadležnima.

Novinari javnih medija su tijekom trajanja humanitarnog skupa sudjelovali u aktivnostima i izvještavali javnost o poteškoćama pri lijčenju na koje nailaze pacijenti oboljeli od dijabetesa i srčanih bolesti.

Idući tjedan će Stranka Umirovljenika (SU) u Čakovcu potpisati koalicijski sporazum sa Matijom Posavcem. Podržat ćemo ... (opširnije)

Stranka umirovljenika (SU) na izbore u Zagrebu izlazi na koalicijskoj listi nezavisnog kandidata Pavla Kalinića. Predsjednik ... (opširnije)

Godišnji dodatak na mirovinu računat će se po godinama staža. Za sada se zna ovo. (opširnije)

Pet tjedana prije Uskrsa, neki gradovi i općine već su objavili iznose uskrsnica. Koji i koliku ... (opširnije)

Stranka umirovljenika (SU) sa Možemo! u karlovačko Gradsko vijeće - za Pravedni Karlovac Za Staro i ... (opširnije)

Čestitamo svima Međunarodni dan žena i tim povodom evo nam nekoliko zanimljivih činjenica o ženi u ... (opširnije)

Za dostojanstveniji rad tražimo da se što prije u Hrvatskoj ratificira Konvencija 190 MOR-a o iskorjenjivanju ... (opširnije)

Dobro je kada umirovljenička prava rastu, ali nije dobro kada se ta prava nabacuju nesustavno bez ... (opširnije)

Sukladno temeljnim načelima Statuta Stranke umirovljenika (članci 17.,18., 22. i 24.) Predsjedništvo i Glavni odbor Stranke ... (opširnije)

Na slici s lijeva: Vesna Horvat, Jadranka Senečić, Lazar Grujić, Vesna Mišak, Mladen Novosel i Ljubomir ... (opširnije)