Petar Lešić - predsjednik OO SU Slavonski Šamac - Na osnivačkoj skupštini SU-a u Slavonskom Šamcu za predsjednika izabran Petar Lešić

Dana 08.03.2012 g. u prostorijama društvenog doma u mjestu Kruševica održana je osnivačka Skupština Stranke Umirovljenika za općinu Slavonski Šamac.

Uz sudjelovanje 112 članova SU-a te nazočnost gostiju među kojima su bili potpredsjednici SU-a Ivan Jakobljević i Dragutin Medvidović, povjerenik SU-a za Brodsko - posavsku županiju Vinko Kuzmić, te povjerenik za područje V izborne jedinice i povjerenik SU-a grada Slavonskog Broda Saša Šnajder te predstavnici niza općinskih organizacija SU-a.

Prije početka radnog dijela Osnivačke Skupštine na kojoj je bilo i oko 60 žena, istima je povjerenik Brodsko posavske županije SU-a Vinko Kuzmić uz ostale nazočne čestitao međunarodni dan žena 8 mart, te podijelio prigodne poklone.

Novoizabrani predsjednik Petar Lešić je u svom obraćanju članstvu naglasio je kako umirovljenici u općini Slavonski Šamac zaista teško žive sa malim mirovinama zbog čega su sa osobnom standardom doslovno na rubu egzistencije. Također je naglasio problem Zdravstvene, a posebno stomatološke zaštite koja se navodno ukida zbog neriješenog prostora za rad liječnika, te pozvao načelnika općine da se ovaj problem hitno riješi jer žitelji Slavonskog Šamca ne smiju ostati bez zdravstvenih usluga budući im je jedina preostala alternativa ona u Slavonskom Brodu koji je udaljen 40 km.

Vinko Kuzmić i Saša Šnajder govorili su o problemima umirovljenika kojih u Županiji Brodsko posavskoj ima oko 35000. Veseli ih kako su kazali što u SU-a kojem svaki dan pristupa sve više umirovljenika, ali i mlađih osoba, kako bi zajedno mogli rješavati probleme na lokalnoj razini.

U nastavku radnog dijela izabrano je i novo vodstvo, i to:
Za predsjednik Općinske organizacije SU-a Slavonski Šamac izabran je Petar Lešić,
Za zamjenika predsjednika izabran je Tihomir Kovačević,
A za potpredsjednike: Marijan Kopić, Jakob Branković i Marijan Ćatić.
Za Nadzorni odbor: Kata Vuković, Josip Šunić i Sofija Lešić.

  U sjedištu Istarske županije u Puli župan Boris Miletić prošlog je tjedna primio predstavnike Stranke ... (opširnije)

Predsjednik Stranke umirovljenika (SU) Lazar Grujić reagirao je na izjave Višnje Stanišić, predsjednice Sindikata umirovljenika Hrvatske (SUH), koja je ... (opširnije)

Vjernicima koji Uskrs slave po julijanskom kalendaru čestitamo blagdan i želimo Sretan Vaskrs! stihom: U plamenu praznika dok se ... (opširnije)

   Splet generacija Grad Karlovac organizira radionice za starije građane, s uključivanjem mladih volontera, a sve ... (opširnije)

Zadarski umirovljenici su se opet dobro zabavili. Antena Zadar piše da je na inicijativu gradskog vijećnika Duška ... (opširnije)

Uoči Uskrsa, Mladen Novosel, glavni tajnik Stranke umirovljenika, poručio je s HRT-a da bi država trebala ... (opširnije)

Radost Uskrsa prožima domove, donoseći u srca svjetlost, blagoslov i nadu, jer slavi se pobjeda života ... (opširnije)

ZAGREB, 29. ožujka 2026.godine - Broj osoba u riziku od siromaštvu pada, a prag siromaštva je ... (opširnije)

Karlovac, 21. ožujka 2026. – Država mora preuzeti odgovornost za devastaciju Zvijezde i njena sanacija mora postati prioritet ... (opširnije)

Sutra sindikalni prosvjed u Zagrebu, Stranka umirovljenika protiv: Klik na hrt Lazar Grujić predložio odgodu prosvjeda zbog geopolitičke situacije koja ... (opširnije)