Članovi koalicije sa Ljubom Jurčićem BUZ, PGS, HRS u posjeti 3. Izbornoj jedinici


Polazišna točka u djelovanju koalicije je gospodarski program za spas Hrvatske, bez ideološke isključivosti. Prvi je cilj kreiranje radnih mjesta jer je to i glavni problem hrvatskog društva i gospodarstva, kaže Ljubo Jurčić. Drugi je socijalna sigurnost, a treći cilj, koji je sad prioritet, je politika ponašanja prema Europskoj uniji, jer ako ne budemo imali vlastitu politiku kako se pozicionirati u EU, nećemo imati koristi od članstva, već samo troškove, kaže Jurčić.


Besplatno školstvo i zdravstvo, te stabilne i rastuće mirovine, ciljevi su koje je moguće ostavriti većim zapošljavanjem i gospodarskim rastom. Prednost se daje industrijskoj politici jer je Hrvatska u posljednjih dvadeset godina doživjela deindustrijalizaciju. Hrvatska ima puno neiskorištenih potencijala, pa je i povećanje broja radnih mjesta moguće u svim djelatnostima.


Pritom su bitne dvije politike investicija, pojašnjava Jurčić. Prvo su demografske investicije kako bismo sačuvali hrvatsko stanovništvo i hrvatsku obitelj, a drugo su tehnološke investicije za kreiranje radnih mjesta. Ona ne nastaju sama od sebe, već na temelju obrazovanja, tehnologija i inovacija, pomoću kojih će se koristiti hrvatski resursi u hrvatskom interesu, dodaje Jurčić.


Mi hrvatskim građanima nudimo rješenja, a ne iscrpljujemo se u sukobima s našim politčkim suparnicima. Sve više postajemo predmet napada, što samo znači da oni koji pretendiraju voditi Hrvatsku vide nas kao ozbiljnog suparnika, kaže Jurčić. U svakoj izbornoj jedinici očekuje po jednog kandidata, a u nekima i više.


Drage čitateljice i čitatelji, sretan vam Uskrs, najveći kršćanski blagdan, spomen Kristova uskrsnuća. Uskrs je bit kršćanske ... (opširnije)

U Sisku do izborne pobjede koalicija SU - SDP - HSS   U Sisku su u utorak ... (opširnije)

Kandidakinja SDP-a za gradonačelnicu Marija Blažina, Siniša Škaberna iz Možemo i Mirko Bijelonjić iz Stranke umirovljenika objavili su u ... (opširnije)

Dragi članovi Stranke umirovljenika, simpatizeri, dragi umirovljenici, Krećemo i službeno u kampanju. Budimo uporni, marljivi, hrabri, ... (opširnije)

U srijedu 09. travnja predstavnici Stranke umirovljenika na čelu s predsjednikom Lazarom Grujićem susreli su se ... (opširnije)

Kandidatkinja za Gradsko vijeće Grada Karlovca Vesna Horvat (SU) je govoreći o važnoj a često zanemarivanoj ... (opširnije)

Na tribini "Sport u Karlovcu pobjeda ili poraz" Vesna Horvat rekla je: Ulaskom u utakmicu za ... (opširnije)

Stranka umirovljenika u Novskoj u borbu za Gradsko vijeće izlazi samostalno. Nositeljica liste je Josipa Josipović. ... (opširnije)

Vladin paket mjera za građane, u sklopu kojega će umirovljenicima biti isplaćene i uskrsnice, komentirali su ... (opširnije)

  Stranka umirovljenika je u subotu u Bjelovaru potpisala sporazum sa SDP-om i Glasom, te će, ... (opširnije)