Medijska pismenost je ključna građanska vještina

Drugo izdanje festivala novinarstva i medijske pismenosti – Voices, koji vode europske organizacije za jačanje slobode medija i medijske pismenosti, i uz podršku predstavništva Europske komisije održava se od 27.2. do 1.3. u Zagrebu.

ZAGREB, 27. veljače 2025. (Hina) – Pravo je svih građana da budu pravovremeno i istinito informirani zbog čega je novinarstvo temelj demokratskog društva, a u svijetu tektonskih promjena medijska pismenost ključna je građanska kompetencija, poručili su u četvrtak organizatori festivala novinarstva Voices na otvorenju u Zagrebu.

Više o prvom danu pogledajmo ovdje:

Na ponos Stranke umirovljenika naš glavni tajnik Mladen Novosel je licencirani pilot dronova. Na ponos nam ... (opširnije)

  Među prioritetima koje je predsjednik SU-a Lazar Grujić predstavio koordinatorici razgovora Višnji Stanišić (SUH), istaknuti su rast udjela prosječne ... (opširnije)

Svim starijim građanima Stranka umirovljenika čestita naš dan, 01. listopada, Međunarodni dan starijih osoba Podignimo svijest ... (opširnije)

U razdoblju od kolovoza prošle do kolovoza ove godine domovi za starije osobe u Hrvatskoj su ... (opširnije)

Dragi članovi stranke, simpatizeri i svi drugi čitatelji, Stranka umirovljenika (SU) je u ponedjeljak u prostorijama Sindikata ... (opširnije)

Stranka umirovljenika i tri udruge - dvije zaštićenih najmoprimaca iz Zagreba i Rijeke, te iz Sindikata umirovljenika Hrvatske održale su ... (opširnije)

A sada vlada: Predstavnici stranke umirovljenika i udruga stanara traže prekid primjene programa Statileo. Upozoravaju da ... (opširnije)

Zaštićeni najmoprimci traže sigurnost: ‘Nismo okupatori, 90 posto stana smo otplatili’ Mirovina.hr izvijestila je s tiskovne ... (opširnije)

Na karlovačkom Gradskom vijeću usvojena je u četvrtak Odluka o ustrojstvu i djelokrugu upravnih tijela, slijedi ... (opširnije)

Znam ja izračunati, ali nije mi usklađena mirovina za 6,48 posto, čuje se ovih dana od ... (opširnije)