Proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 29. obljetnice VRO Oluja

Ministarstvo hrvatskih branitelja: Proslavimo ponosno i dostojanstveno našu najveću pobjedu                      

Proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te 29. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja održat će se 5. kolovoza u Kninu.

U ranim jutarnjim satima, od 6:30 sati, održat će se tradicionalna budnica ulicama grada Knina, a dolazak uzvanika i sudionika očekuje se do 9:30 sati.

Na Trgu dr. Ante Starčevića kod Spomenika hrvatske pobjede Oluja 95 od 9:00 sati odat će se počast poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima. Vijence će položiti predstavnici obitelji poginulih, nestalih i umrlih hrvatskih branitelja u VRO Oluja, HRVI, ratni zapovjednici i predstavnici udruga iz Domovinskog rata, najviši državni dužnosnici te predstavnici županija i gradova.

Središnja svečanost počinje u 9:40 sati na stadionu NK Dinara, a dio programa koji će se odvijati na Kninskoj tvrđavi pratit će se putem videozida na stadionu i središnjem gradskom trgu.

Na Kninskoj tvrđavi održat će se tradicionalna ceremonija podizanja zastave RH, a na stadionu su predviđena prigodna obraćanja, čitanje povjesnice VRO Oluja te imena poginulih i nestalih u VRO Oluja, uz glazbeni program.

Svečanost na stadionu završava prikazom sposobnosti pripadnika Hrvatske vojske i policije te letačkim programom, a potom će se služiti misa u Crkvi Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta s početkom u 12 sati.

Cjelokupan program i misa moći će se pratiti u izravnom prijenosu Hrvatske radiotelevizije.

Taktičko-tehnički zbor naoružanja i opreme moći će se razgledati uz ulicu dr. Franje Tuđmana (od kružnog toga prema Trgu dr. Ante Starčevića) i na parkiralištu kod Autobusnog kolodvora od 8 do 16 sati, a u 13:30 sati predviđen je doček maratonaca i biciklista na Trgu dr. Ante Starčevića.

Pozivamo sve da se 05. kolovoza izvjese hrvatske zastave.

 

 

 

 

 

Dok radnici u prosjeku primaju 1.470 eura, umirovljenici ostvaruju oko 690 eura. Premda su mirovine gotovo ... (opširnije)

Stupa na snagu i set odredbi iz srpanjskog Zakona o mirovinskom osiguranju koje su bile odgođene do početka ... (opširnije)

Danas nam odlazi 2025. godina, neka nas raduje 2026.! Neka nam se poslože sve kockice baš ... (opširnije)

Sad je i službeno, temeljem Zaključka Vlade RH nastavlja se besplatni javni željeznički prijevoz djece, učenika osnovnih ... (opširnije)

U Hrvatskoj je prosječna mirovina oko 700 eura, ali jedino ako u o uračunamo novouvedeni trajni dodatak i ... (opširnije)

Predsjedništvo i Odbor stranke zaključili 2025. godinu radno i svečano. Godina je to u kojoj su predstavnici ... (opširnije)

Čestit Božić i sretnu novu godinu, uz porast tolerancije, ljubavi i milosrđa u društvu, želi vam ... (opširnije)

Studio 4 ugostio je predsjednika Lazara Grujića i potpredsjednika Mirka Bijelonjića. Vlada je potvrdila i održala ... (opširnije)

U petak 19. prosinca kreće isplata g o d i š n j e g   d ... (opširnije)

Uz pametne kartice HŽ-a umirovljenicima i svima starijima od 65 godina i u novoj godini besplatne ... (opširnije)