Je li na pomolu Lex Uljanik?

Zanimljivo je kako se u posljednje vrijeme u medije sve više i više puštaju probni baloni! Ili baluni kako nam to reče naš zagrebački dalmatinac koji trenutačno obnaša dužnost premijera hrvatske vlade. Nažalost ovakvi su potezi očigledan nedostatak znanja, volje i odlučnosti da se povuku politički potezi i pokazatelj su slabosti naših  političkih oligarhija. U tom kontekstu pojavio se i bombastičan naslov u jednom našem dnevnom listu kako bi i Uljanik mogao stopama Agrokora. U stvari zakonskim rješenjem ili dobro znanim nazivom Lex Agrokor! Pri tome možemo biti sretni kako je ovaj naš zakon ušao u pravnu regulativu europske unije i nema nikakve brige za budućnost naših brodogradilišta. Stoga se nadamo kako ovu informaciju ne možemo staviti u kontekst probnih balona već kao gotovu odluku države koja će postupiti sukladno svojim pravima, obvezama i očekivanjima birača. Za nadati se jedino kako se neće ponoviti legalna pljačka kroz autorske honorare raznoraznim savjetnicima i konzultantima. U stvari da umjesto grupe Borg ne dobijemo grupu Afarak. Bez obzira što su ovog puta u igri u velikoj mjeri zastupljeni i mali dioničari pohlepnim ekonomistima i otimačima društvene imovine nije za vjerovati. U rukama imaju sve poluge vlasti, vrsne pravnike, lobiste i „ugledne“ stručnjake, a nisu im strane ni metode zastrašivanja i ucjena. Stoga možemo samo radnicima u našim škverovima poručiti da dobro otvore oči, pokažu međusobnu solidarnost i povjerenje jer jedino tako ih neće moći otupiti oštrica međunarodnih mafijaša potpomognutih domaćim snagama.

Predsjedništvo i Odbor stranke zaključili 2025. godinu radno i svečano. Godina je to u kojoj su predstavnici ... (opširnije)

Čestit Božić i sretnu novu godinu, uz porast tolerancije, ljubavi i milosrđa u društvu, želi vam ... (opširnije)

Studio 4 ugostio je predsjednika Lazara Grujića i potpredsjednika Mirka Bijelonjića. Vlada je potvrdila i održala ... (opširnije)

U petak 19. prosinca kreće isplata g o d i š n j e g   d ... (opširnije)

Uz pametne kartice HŽ-a umirovljenicima i svima starijima od 65 godina i u novoj godini besplatne ... (opširnije)

  Na prijedlog vijećnika SU Vukovića da Grad Zadar pomogne u izvlačenju umirovljenika iz socijalne izoliranosti gradonačelnik ... (opširnije)

Umirovljenici strahuju da će od nove godine možda opet morati plaćati vožnju vlakovima Priopćenje Stranke umirovljenika ... (opširnije)

Odbor ministara Vijeća Europe ukinuo je nakon 11 godina pojačani nadzor nad RH u predmetima 'Statileo protiv Republike Hrvatske', izvijestili ... (opširnije)

Stiže godišnji dodatak, trajno pravo umirovljenika koji se ove godine isplaćuje prvi put, svima po šest eura po ... (opširnije)

Antena Zadar: Na sveopće oduševljenje uzvanika, gradonačelnik je i zaplesao s damama iz udruga umirovljenika, a ... (opširnije)