Lobiranje šutnjom koja je vrlina budala!

Završetak ovogodišnjeg saborskog zasjedanja još je jednom bio prigoda za statistički rezime aktivnosti saborskih zastupnika koji još jednom iole politički pismenom sugrađanu potvrđuje promašenost izbornog sustava. Ovog puta mislimo na pojedince koji zamislite niti jednom nisu prozborili riječ, a kamoli rečenicu za saborskom govornicom. Kako i na koji su način oni zastupali svoje birače svima je potpuno nejasno osim vjerojatno njima. Tako je jedan je od saborskih šutljivaca izjavio kako se niti jednom nije javio za riječ jer je istovremeno gradonačelnik pa nema vremena za obnašnje dužnosti sabornika. Zar to nije dovoljan alarm za uzbunu i izmjene izbornog zakona po hitnom postupku? Pri tome je dodatno svoju misao začinio izjavom kako u saboru uspješno lobira za svoj grad! Srećom naviknuti na raznorazne apsurdne izjave naših političara nismo ostali previše iznenađeni pa je lobiranje šutnjom samo jedna od najnovijih u nizu gluposti. Ili dotični možda misli kako će njome ući u veliki niz mudrih izreka o šutnji? Pri tome zaboravlja da je svima potpuno jasno kako je u pitanju izdašna saborska plaća i ostale pogodnosti koje se vežu uz tu sinekuru, a nije zanemariva i dodatna financijska injekcija iz grada. No lakomosti i  bahatosti naših političara nema kraja.

Za to možemo navesti još jedan svježi dokaz, a to je povratak predsjednika političke stranke koja čini aktualnu vladajuću koaliciju. Ovaj igrokaz pokazuje ujedno i vrlo složen i unaprijed smišljen scenarij tako da se mora priznati kako u svoj toj naivnosti i naizgled konfuznosti ništa nije prepušteno slučaju. U tom kontekstu nažalost možemo promatrati i izlazak jednog zastupnika iz MOSTA, učlanjivanje drugog koji je osumnjičenik u HNS ili pridobivanje još jedne oporbene ruke usvajanjem zakona o saniranju privatnog fonda koji se bavio dokupom mirovina državnim novcem. Nije nam jedino jasno kako ovakve političke manevre nije uspjela izvesti prethodna vlada u kojoj je također bilo nekoliko agresivnih preslagivača i političkih trgovaca. Uzimajući na kraju u obzir ove nepobitne činjenice vrlo je teško očekivati razbistrivanje naše političke scene izmjenom izbornog zakona jer tada bi ovakvi  manevri bili onemogućeni.

U tijeku rasprava o pravu umirovljenika da od nove godine mogu biti na tržištu rada po osam ... (opširnije)

Zastupnica Stranke umirovljenika pred Ustavnim sudom odvjetnica Katja Jajaš ističe da članak 50. Ustava RH, kojim se ... (opširnije)

Predsjednik SU Lazar Grujić je u razgovoru s Tihomirom Ladišićem u emisiji Novi dan, Televizije N1, ... (opširnije)

Prema Eurostatu lani je najveća inflacija bila u Rumunjskoj (5,8 posto), Belgiji (4,3 posto) i Hrvatskoj (4.0). ... (opširnije)

Pobuna umirovljenika! Nezadovoljni su ukidanjem pola mirovine onima koji će po novom zakonu raditi na puno ... (opširnije)

- Naše mirovine su naše stečeno pravo. Prema Ustavu, u članku 19, koji se odnosi na ... (opširnije)

Na prvoj radnoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća usvojena je Strategija zelene urbane obnove Grada Karlovca. Vijećnica ... (opširnije)

Predsjednik ŽO Stranke umirovljenika Sisačko moslavačke županije Josip Mijadžiković zadovoljan je atmosferom lokalnog članstva naše stranke, ... (opširnije)

Novi Zakon o mirovinskom osiguranju ZOMO stupio je na snagu ovog mjeseca, s tim da se pojedine ... (opširnije)

Resorno Ministarstvo rada i socijalne politike predviđa da će u naredne tri godine broj umirovljenika koji će ... (opširnije)