Ulovi pa pusti!

Donedavni vlasnik naše najveće kompanije često je u slobodnim trenucima provodio vrijeme u lovu što je jedna od najomiljenijih razbibriga naših imućnijih sugrađana. Možemo reći kako se po tom pitanju povijest ponavlja.Naime i dugogodišnji vladar bivše države bio je strastveni kolekcionar rogova s najvećim brojem bodova, trofejnih medvjeda ili drugih najegzotičnijih primjeraka lovačkih trofeja. Simptomatično je pri tome kako nitko od visokopozicioniranih političara nije ribolovac ali unatoč tome dobro se pridržavaju jednog od glavnih postulata sportskog ribolova – ulovi pa pusti. Riječ je o tome da ribolovci ulovljene somove i šarane ili ostalu ribu vrate nazad u rijeke ili jezera, a ponekad taj ritual uključuje i poljubac ribolovca nad lovinom. Povlačeći paralelu možemo reći kako su na isti način istražitelji u ulozi ribolovaca ulagali ovih dana silne napore i energiju kako bi pohvatali nekoliko krupnih riba, najistaknutijih dužnosnika Agrokora. Po završetku ovog prvog dijela predstave za javnost uslijedio je drugi čin, a to je puštanje na slobodu. Pri tome za sada još nismo primijetili je li netko ili nekoga poljubio što je inače uobičajeno i vrlo znakovito ne samo u ribičkim pričama već i u mafijaškom miljeu.

Članak možete pročitati i na poveznici http://zg-magazin.com.hr/ulovi-pa-pusti/ !

Predsjednik Stranke umirovljenika (SU) Lazar Grujić reagirao je na izjave Višnje Stanišić, predsjednice Sindikata umirovljenika Hrvatske (SUH), koja je ... (opširnije)

Vjernicima koji Uskrs slave po julijanskom kalendaru čestitamo blagdan i želimo Sretan Vaskrs! stihom: U plamenu praznika dok se ... (opširnije)

   Splet generacija Grad Karlovac organizira radionice za starije građane, s uključivanjem mladih volontera, a sve ... (opširnije)

Zadarski umirovljenici su se opet dobro zabavili. Antena Zadar piše da je na inicijativu gradskog vijećnika Duška ... (opširnije)

Uoči Uskrsa, Mladen Novosel, glavni tajnik Stranke umirovljenika, poručio je s HRT-a da bi država trebala ... (opširnije)

Radost Uskrsa prožima domove, donoseći u srca svjetlost, blagoslov i nadu, jer slavi se pobjeda života ... (opširnije)

ZAGREB, 29. ožujka 2026.godine - Broj osoba u riziku od siromaštvu pada, a prag siromaštva je ... (opširnije)

Karlovac, 21. ožujka 2026. – Država mora preuzeti odgovornost za devastaciju Zvijezde i njena sanacija mora postati prioritet ... (opširnije)

Sutra sindikalni prosvjed u Zagrebu, Stranka umirovljenika protiv: Klik na hrt Lazar Grujić predložio odgodu prosvjeda zbog geopolitičke situacije koja ... (opširnije)

Hrvatska udruga banaka (HUB) u suradnji s Maticom umirovljenika grada Zagreba pokreće cjelogodišnji program financijske edukacije ... (opširnije)