Priopćenje za javnost GO SU Đakovo

Stranka umirovljenika  grada Đakovo iznenađena je projektima koje pred predstojeće lokalne izbore obećava Gradonačelnik sa svojim dušobrižnicima. Pitamo gradonačelnika Vinkovića i njegove istomišljenike kome praviti zatvorene bazene kada mladi odlaze trbuhom za kruhom, a nama penzićima ti bazeni nisu potrebni jer mi nismo plivači. Ovo je samo još jedan namet građanima Đakova i prigradskih sela, jer održavanje  bazena dosta košta i predstavlja veliku stavku u gradskoj proračunu. Poručujemo stoga gradonačelniku da napravi prvo ono što je davno obećao, a to je biciklistička staza od Đakova do Kuševca ako na to nije već zaboravio.

Smatramo da se gradonačelnik treba probuditi i vidjeti da je grad Đakovo po zapošljavanju zadnji u regiji, te njemu i njegovim jatacima poručujemo da vide što je s industrijskom zonom koja je zarasla u travu, a oni razmišljaju o bazenima. Ne bi nas čudilo da počnu s promidžbama kako će u Đakovu otvoriti zračnu luku za 200 zrakoplova, jer takve planove imaju samo istrošeni političari koji samo vide sebe, a za druge ne mare.

I na kraju svima je dobro poznato da se u tvrtkama kojima je vlasnik Grad Đakovo zapošljavaju samo stranački prijatelji čije ručice su potrebne kod glasovanja u gradskom vijeću. Stoga im poručujemo  da je dosta  zadržavanja po tri dobro plaćene fotelje  i da od 21. svibnja dolazi kraj diktature velikog vođe. Time će se otvoriti Pandorina kutija koju gradonačelnik Vinković drži od 2001. godine, kada je postao veliki vođa ili kako kažu u Univerzalu - Imam kuma nema ga država.

TAGOVI:

Prema Eurostatu lani je najveća inflacija bila u Rumunjskoj (5,8 posto), Belgiji (4,3 posto) i Hrvatskoj (4.0). ... (opširnije)

Pobuna umirovljenika! Nezadovoljni su ukidanjem pola mirovine onima koji će po novom zakonu raditi na puno ... (opširnije)

- Naše mirovine su naše stečeno pravo. Prema Ustavu, u članku 19, koji se odnosi na ... (opširnije)

Na prvoj radnoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća usvojena je Strategija zelene urbane obnove Grada Karlovca. Vijećnica ... (opširnije)

Predsjednik ŽO Stranke umirovljenika Sisačko moslavačke županije Josip Mijadžiković zadovoljan je atmosferom lokalnog članstva naše stranke, ... (opširnije)

Novi Zakon o mirovinskom osiguranju ZOMO stupio je na snagu ovog mjeseca, s tim da se pojedine ... (opširnije)

Resorno Ministarstvo rada i socijalne politike predviđa da će u naredne tri godine broj umirovljenika koji će ... (opširnije)

U razgovoru s Petrom Vlahovim na HRT-u predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić Istaknuo je da su najveći ... (opširnije)

Mrak Taritaš je podsjetila da smo na samom dnu Europske unije po visini prosječne mirovine, i ... (opširnije)

Lazar Grujić: Kada idemo u mirovinu, idemo jer smo odradili svoj radni vijek... u mirovini bi trebali ... (opširnije)