Treba nam političar gotovininog tipa

Ponukani najnovijim događanjima vezanim uz uhićenja pripadnika Hrvatskog vijeća obrane u Orašju, Stranka umirovljenika se zalaže za trezveno i dugoročno rješenje ovakvih i sličnih problema. Sigurni smo pri tome kako nagovještaji tzv. protuudara koji vrište sa naslovnica pojedinih novina nisu rješenje. Naime međusobna suradnja i dogovor jedino mogu dovesti do toga da pojedinci prestanu strepiti od iznenadnih uhićenja i prelazaka granica.Upravo takav pristup, vodstvo i liderstvo očekujemo od predsjednika vlade Republike Hrvatske za kojeg smo se uvjerili da ga krasi taktičnost i proeuropsko iskustvo. Lišen utega koji je imao njegov prethodnik na čelu naše najveće stranke nema nikakvog opravdanja da ne krene u tom smjeru. Povijest nas uči kako je tako bilo i nakon najvećeg posljednjeg rata na tlu Europe pa su za pregovarački stol sjeli  predsjednici zaraćenih država kao i predstavnici sukobljenih strana unutar pojedinih država. Nažalost kod nas do dijaloga unutar države još do danas nije došlo pa se i dalje govori ili mi ili oni. No ne bi smjeli propustiti priliku da do toga ne dođe i na vanjsko političkom planu. Potrebno je u prvom redu otvoriti dijalog između sva tri konstitutivna naroda u Bosni i Hercegovini i riješiti sve dosadašnje nedoumice i probleme. Pri tome je uloga hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća obrane jedno od temeljnih otvorenih pitanja koje zahtijeva jednoznačan odgovor. No to ne bi trebalo biti teško ukoliko imamo na umu ponašanje i izjave istinskog heroja Domovinskog rata generala Ante Gotovine. Podsjećamo kako je nakon oslobađajuće presude u Haagu izjavio da je rat završio i da se trebamo okrenuti budućnosti. Pri tome je za razliku od većeg dijela političara s riječi  prešao na djela. Distancirao se od političkih zbivanja, braniteljskih udruga, strančarenja i jednostavno prionuo poslu! A upravo je aktualna situacija pravi okidač da se i na hrvatskoj političkoj sceni pojavi osoba sličnih sposobnosti i kapaciteta. Očekujući na ovom tragu slijed događanja pažljivo ćemo osluškivati i pratiti poteze najodgovornijih hrvatskih političara.  Ukoliko prepoznamo njihovu trajnu i državničku vrijednost snažno ćemo ih poduprijeti kako bi barem našim budućim naraštajima osigurali spokojnu i mirnu budućnost.

Naše priopćenje možete pročitati i na sljedećoj poveznici:

http://http://www.politikaplus.com/novost/145466/treba-nam-politicar-gotovininog-tipa

  KLIKNIMO ovdje na portal Moje vrijeme i pročitajmo što je u povodu Međunarodnog praznika rada rekao predsjednik ... (opširnije)

Predsjednik Stranke umirovljenika Lazar Grujić je u N1 Studiju uživo s Hrvojem Krešićem na Međunarodni praznik ... (opširnije)

Danas je Praznik rada. Pomalo odbačeni Međunarodni Praznik rada. Svi bi najvažniji akteri u politici trebali ... (opširnije)

Poštovani gospodine predsjedniče Vlade,   Dopustite nam podsjetiti Vas kako je Nacionalno vijeće za umirovljenike i ... (opširnije)

Kako se nositi s promjenama koje donosi starenje, pritiscima o neophodnosti mladolikog izgleda i odlične forme, ... (opširnije)

STRANKA umirovljenika (SU) u povodu Globalnog međugeneracijskog tjedna, koji se obilježava od 24. do 30. travnja, ... (opširnije)

Stranka umirovljenika (SU) u povodu GIW-a poziva društvo da slušaju iskustva starijih, da se iskoristi kolektivna ... (opširnije)

Radio Trend iz Karlovca u emisiji Gost dana predstavio je početak provođenja projekta „Splet generacija- naše ... (opširnije)

Pučka pravobraniteljica: Omogučiti bolovanje za njegu starijih osoba   Pučka pravobraniteljica Šimonović Einwalter u posebnom izvješću "Prava starijih ... (opširnije)

U organizaciji tri sindikalne središnjice SSSH, NHS i MHS te SUH u subotu nešto iza podneva počeo ... (opširnije)